Buse IRKÖRÜCÜ _____________

FullSizeRender

Buse IRKÖRÜCÜ _____________

Diş Hekimi

Bursa doğumlu olan Buse Irkörücü ; ilk öğretimini ve orta öğreniminin bir kısmı Dilek Özer İlköğretim Okulunda , orta öğreniminin son senesini Şahinkaya Koleji'nde tamamlamıştır.

Orta öğreniminin ilk senesinde katıldığı matematik olimpiyatında dereceye girerek gümüş madalya kazanmıştır. Lise öğrenimini tam bursla kazandığı Bursa Şahinkaya Anadolu lisesinde tamamlamıştır.

Mesleki eğitimini yıllar boyunca hayalini kurduğu İstanbul Üniversite Çapa Diş Hekimliği Fakültesi'nde tamamlamıştır. Mesleğini büyük bi sevgiyle ve aile desteğiyle yapan hekimimiz ; eğitim hayatındaki klinik ortamında çocuklarla ilgilenmeyi sevdiğini fark etmiş ve bu alanda bir çok araştırma yapmıştır.

Bitirme tezi ‘Engelli çocuk bireylerin evde yapabileceği ağız ve diş sağlığı önerileri ’ olup bu araştırmaları İstanbul Üniversitesinin Pedodonti anabilim dalı üyesi Prof.Zeynep Aytepe yardımıyla gerçekleştirmiştir.

İstanbul Üniversitesinin bünyesinde gerçekleşen seminer haftasında

‘İmplant üstü ölçü alma teknikleri’

‘Kompozit tabakalama tekniği ve makyaj’

‘Cerrahi dikiş teknikleri’ ve

‘Ağız içi dijital ölçü‘ alanlarında sertifika almıştır.

2018 yılı itibariyle Elita Ağız ve Diş Sağlığı Polikliğinde , Pedodonti ve Estetik Diş Hekimliği ağırlıklı olarak görevine devam etmektedir.